Uluslararası Zati Eşya Taşıma

Uluslararası Zati Eşya Taşıma

Uluslararası Zati Eşya Taşıma

Şahısların kullanmış olduğu bireysel eşyalar, taşınmasında ticari gaye olmayan eşyalar zati eşya olarak tanımlanmaktadır. Evinizde ihtiyacımız olan tüm eşyalar, araçlarımız benzer biçimde eşyalar zati eşya sınıfına girmektedir. Zati eşya nakliyat hizmetleri yurt içi ve uluslararası zati eşya taşıma olarak ayrılmaktadır. Zati eşyalar kullananların gereksinimleri için lüzumlu olan eşyalar olduğu için uluslararası taşıma işlemlerinde gümrük vergisi kesinlikle uygulanmamaktadır. Bu yazımızda zati eşya taşımacılığı kapsamına giren ürünler, zati eşya taşımacılığı işleminin aşamaları ve iyi mi nasıl mı gerçekleştirildiği incelenmektedir.

zati eşya taşıma

Zati Eşya Taşımacılığı Nedir?

Daha kapsamlı ve etkili bir hizmet olan uluslararası zati eşya taşımacılığı ise lojistik ve gümrük firmaları tarafınca sağlanmaktadır. Yurt içi zati eşya nakliyat işlemlerine bakılırsa çok fazla muamele ve prosedür gerektiren uluslararası zati eşya taşımacılığı için ustalaşmış hizmet alınmalıdır. Gerekirse ülkemizden yurt dışına taşınma işlemleriniz gerekirse yurt dışından ülkemize dönüşleriniz uluslararası zati eşya taşımacılığına girmektedir.

Yurt içi zati eşya taşıma işlemine göre oldukça karmaşık olan uluslararası zati eşya taşımacılığı için yapmanız gerekenler konusuna değinecek olursak;

 1. Yurt dışına ilk kere çıkacaksanız en önce gitmeyi planladığınız ülkeden oturma izni almak için başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. 
 2. Oturma izninizi aldıktan sonra eşyalarınızın taşınacağı ülkelerde hizmet veren uluslararası Uluslararası zati eşya taşıma işlemi gerçekleştiren firmalarla görüşerek bu işlemin size maliyetini öğrenmelisiniz. Bu aşamada size taşıma hizmeti sağlayacak firma seçiminde oldukça dikkatli davranmalısınız.
09.12.2021
1.838
Ziyaretçi Yorumları (5)
 1. Hikmet Avcı dedi ki:

  Uluslararası konusunda başarılı firma

 2. Rıdvan Kaya dedi ki:

  Almanyadan ingiltereye 40m3 eşyam vardı gerçekten de profesyonel olarak geldiler taşımayı yaptılar 12 günde teslim oldu. firmadan bu kadarını da beklemiyordum gerçekten en iyisini hak ediyorlar. her zaman bu firma ile taşınacağım gerçekten ismini köklü bir şekilde veren bir firma. Çok teşekkür ederim size 🙂

 3. halis korkmaz dedi ki:

  ankaradan fransaya taşındım 4+1 ev eşyam vardı, başta bu firmayı araştırdım ve kendileri ile görüştüm. 2 Gün sonra eşyalarımı güzel bir şekilde paketleyip arabaya taşıdılar ve 3 gün sonra fransaya doğru yola çıktı, 17 günde teslim oldu. Sorunsuz ve hızlı bir şekilde teslimat yapıldı. Başta bu firma ile şüpheliydim fakat gerçekten yanılmışım. Fiyatı bana çok fazla geldi fakat eşyam güzelce teslim edildikten sonra verdiğim ücreti sonuna kadar hakkettiler. Kendilerine çok teşekkür ederim. Mehmet Bey’e ayrıca benimle ilgilendiği için teşekkürlerimi sunuyorum.

  1. admin dedi ki:

   Çok teşekkür ederiz Halis Bey.

   Umarım daha çok taşımanızı birlikte başaracağız.

 4. Simge Değirmenci dedi ki:

  İngiltere taşımam gayet iyiydi , ücret fazla gelebilir fakat işlerinde mükemmeller. Sorunsuz ve güvenli bir şekilde eşyamı taşıdılar. Çok teşekkür ederim. Mehmet beye ayrı teşekkürlerimi sunuyorum

Whatsapp
HOROZ LOJİSTİK
HOROZ LOJİSTİK
Merhaba HOROZ LOJİSTİK'e Hoş geldiniz.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
7/24 Çağrı Merkezi - Hemen Ara Uluslararası Evden Eve Nakliyat